„Saldai“ pasiteisino sprendimas perkelti krovinių sandėlį į logistikos centrą Featured

29 May 2018 by Business 4001 Views
Rate this item
(0 votes)

Vėdinimo įrangą užsienio rinkoms gaminanti Šiaulių įmonė „Salda“ prieš porą metų nusprendė išvalyti savo žaliavų ir produkcijos sandėlius, patikėdama savo krovinių srautais rūpintis logistikos centrą Vilniaus pašonėje valdančiai bendrovei „Rhenus Svoris“. Dabar šiauliečiai džiaugiasi optimizavę logistikos procesus.

„Per 3 metus bendrovėje 35 proc. išaugo krovinių srautai, nes laikėmės principo „geriau dažnai, bet po mažai“. Prie įmonės vartų nuolat kaupėsi vilkikai – kai kurie atveždavo tik 1–2 padėklus su komponentais, kiti laukė eilėje tokį patį kiekį produkcijos išvežti. Ir nors išoriškai atrodė, kad pardavimai auga, iš tiesų didėjo tik vilkikų srautai. Be to, valdyti tokius srautus vienam vadybininkui buvo sudėtinga. Akivaizdu, kad tokia veikla nebuvo efektyvi, todėl teko ieškoti sprendimų importo ir eksporto krovinių srautams konsoliduoti. Išeitį radome iš esmės sumažinę krovinių kaupimą savo sandėlyje ir perkėlę šį procesą į logistikos bendrovės terminalą“, – pasakojo „Saldos“ pirkimų vadovas Laimonas Vaitkus.

Pasak jo, logistų paslauga sudaro galimybes gamybos įmonėms nekaupti paruoštos pardavimui produkcijos sandėlyje, kai nebeužtenka turimų patalpų plotų. Jo teigimu, logistikos procesų optimizavimas nurėžė ir dalį bendrovės administracinių išlaidų, nes kai kurie duomenys perduodami per integruotą sistemą. Sutrumpėjo vidutinis vilkiko apdorojimo laikas, kadangi į jį kraunami keliomis kryptimis į Europą keliaujantys kroviniai.

„Tendencija, kai gamybininkai patiki sandėlių valdymą profesionalams, galėdami daugiau dėmesio skirti savo tiesioginei veiklai, įsigali vis labiau. Įmonės suprato, jog gali atlaisvinti savo sandėlių plotus ir išnaudoti juos efektyviau. Tiekimo grandinės optimizavimo paslauga klientams padeda ne tik mažinti sandėlio išlaidas, bet ir efektyviau valdyti transporto srautus. Naudą gauna tiek gamintojai ar platintojai, tiek ir klientai“, – teigė „Rhenus Svorio“ generalinis direktorius Arūnas Bertašius. Anot A. Bertašiaus, daugelis gamintojų susiduria su situacija, kai pagamintos prekės laiku neišvežamos, o užsakymų yra tiek, kad gamybos negalima stabdyti. Taip susidaro dideli prekių kiekiai, o joms sandėliuoti reikalinga papildoma vieta. Aišku, kad pripildyti gamybininkų sandėliai nekuria absoliučiai jokios pridėtinės vertės ir tik reiškia papildomas išlaidas.

Bendrovė siūlo kelis sprendimus, kurie leidžia suvaldyti tokius srautus – visiškai kontroliuoti pagamintų produktų išdavimo ir pristatymo procesą iki kliento durų ir perduoti logistikos kompanijai vežimus, kuri amortizuotų kelių dienų produkcijos saugojimą. Pirmuoju būdu gamintojas pereina prie visiškos pristatymo atsakomybės, kuomet prekę klientas nusiperka kartu su pristatymo paslauga. Taip gamintojas gali valdyti savo sandėlio ploto užimtumą, išdavimo kontrolės perėmimas sudaro galimybes taupyti sandėlio išlaidas, plotą, o klientui nebereikia rūpintis prekės atsigabenimu.

Antrasis būdas – kai bendradarbiaujama su logistikos kompanija, kuri veždama tarptautinius ar vietinius krovinius gali amortizuoti kelių dienų prekių saugojimą. Kitaip tariant, jei prekė klientui paruošiama anksčiau termino, logistikos bendrovė gali tą prekę kažkiek laikyti savo sandėlyje.

„Rhenus Svorio“ logistikos centro, kuris pernai persikėlė į naujas patalpas, plotas siekia beveik 12 tūkst. kvadratinių metrų. Anksčiau sandėlyje buvo apie 10 tūkst. paletėms skirtų vietų, dabar jų skaičius išaugo kone dvigubai – iki 19 tūkstančių.