Kas laukia Lietuvos žemės ūkio po 2020-ųjų, kai išseks Europos Sąjungos pinigai, kaip sektorius susidoros su darbuotojų emigracijos bei didėsiančių mokesčių problemomis ir ar sugebės atsilaikyti konkurencinėje kovoje? Apie tai kalbėta pirmajame Agroverslo forume, kurį organizavo Lietuvos verslo konfederacija.

Trečdalis profesijų tiesiog išnyks per artimiausius dešimt metų dėl to, kad tam tikrus darbus galės atlikti robotai. Nuo pat gimimo naujausios technologijos tampa mūsų kasdienio gyvenimo dalimi: vaikai žaidžia su šuniukais–robotais, o išmaniaisiais telefonais jie išmoksta naudotis dar nemokėdami skaityti. Per artimiausius 10-15 metų pasaulis pasikeis neatpažįstamai, robotai užims daugelio žmonių darbo vietas. JAV Nacionalinio ekonomikos tyrimų biuro duomenimis, pramoniniai robotai jau perima tam tikrus darbus, o dėl automatizacijos mažėja likusių darbuotojų algos.

Specialistai teigia, kad padidinus privalomą etanolio dalį benzine iki 10 proc., o biodyzeliną naudojant ištisus metus (dabar neprivaloma žiemą), atsinaujinančių išteklių transporte dalis kiltų bent jau iki 7 procentų. Likusius 3 proc. galima būtų pasiekti pumpuojant į gamtinių dujų vamzdynus lietuviškas biodujas.

Vėdinimo įrangą užsienio rinkoms gaminanti Šiaulių įmonė „Salda“ prieš porą metų nusprendė išvalyti savo žaliavų ir produkcijos sandėlius, patikėdama savo krovinių srautais rūpintis logistikos centrą Vilniaus pašonėje valdančiai bendrovei „Rhenus Svoris“. Dabar šiauliečiai džiaugiasi optimizavę logistikos procesus.

Konkurencijos taryba priėmė neskundžiamą nutarimą pradėti tyrimą dėl bendrovės „Neste Lietuva" skleidžiamos dyzelino savybių reklamos, kuri gali klaidinti vartotojus

Page 1 of 2